24x03 Adventures in Baby-Getting

21. října na americké FOX

Duben 2012


Aktuálně.cz: Nedorozumění s polohou Springfieldu

18. dubna 2012 v 15:11 | Luboš Vedral - aktuálně.cz |  Novinky
Celých třiadvacet let dokázali tvůrci populárního seriálu Simpsonovi držet v tajnosti, který z mnoha amerických Springfieldů je jejich předlohou, a místo obestárá tajemství i nadále.
Ve středu tvůrce animované série Matt Groening naznačil, že by mohlo jít o ten ve státě Oregon. Nakonec se však v rozhovoru pro magazín TV Guide ukázalo, že jej média dezinterpretovala, a předlohu seriálového Springieldu na americké mapě stále nenajdeme.
Polohu městečka Groening tají, aby lidem Springfield nijak nezničil. "Uvědomil jsem si, že Springfield je jeden z nejběžnějších názvů měst ve Spojených státech, a v očekávání úspěchu jsem si myslel: ,Tohle bude skvělé, každý si bude myslet, že jde o jeho Springfield,' a taky že ano," komentoval Groening výběr názvu seriálu pro magazín Smithsonian.
"Když jsem jako kluk sledoval pořad Father Knows Best, který se odehrával ve městě Springfield, byl jsem nadšený. Představoval jsem si, že jde o město nedaleko mého domova v Portlandu," pokračoval. Nicméně tato tvrzení mají daleko do prohlášení, že Springfield leží právě ve státě Oregon.

Jedno velké nedorozumění

"Nikdy jsem neřekl, že Springfield leží v Oregonu," vyvrátil Groening senzační zprávu pro všechny simpsonology a poukázal na špatnou interpretaci ze strany naprosté většinou médií. "Řekl jsem, že Springfield bylo jméno mých sáňek," dodal.
Také výkonný producent seriálu Al Jean magazínu TV Guide potvrdil Groeningova slova: "Nesprávně si vyložili něco, co od něj slýchám už deset nebo dvacet let. Dětství v Portlandu ho inspirovalo, ale může jít opravdu o jakékoliv město. Je to docela zábavné, Matt v Oregonu vyrůstal a část Simpsonových se tím určitě inspirovala. Ale neexistuje žádný konkrétní stát, v němž by se nacházel opravdový Springfield."
"Nikdy tohle tajemství neodhalíme... možná leda tuhle neděli v osm večer," láká Jean s nadsázkou na vysílání následující epizody Simpsonových na stanici Fox.
Matt Groening
Matt Groeningvětší obrázekAutor: Reuters
Nejistou polohu domova seriálových postav tvůrce v minulosti podporovali různými smyšlenými historkami a záměrně diváky mystifikovali. Po více než dvaceti letech od první epizody už se však zdálo, že lokace opravdového Springfieldu je vyzrazena a jde o ten ve státě Oregon, kde Groening vyrůstal. Nakonec se ale ukázalo, že šlo o jedno velké nepochopení, které prošlo většinou zpravodajských serverů a v některých případech i televizním zpravodajstvím.

Springfield v Oregonu

Opravdový Springfield měl ležet zhruba sto mil jižně od Groeningova domova v Portlandu a zástupce města tato domněnka nijak nepřekvapila. "Ach, ano, věděli jsme to," prohlášoval mluvčí města Niel Laudati. Město si totiž postavičky přisvojilo už dříve. Springfieldské muzeum má mezi exponáty mimo jiné gauč podobný tomu z úvodní znělky seriálu.
Obraz města v seriálu se od toho v Oregonu se lehce liší. V Simpsonových se škola postupně rozpadá, na skládce neustále hoří a starosta je zkorumpovaný. Podle Laudatiho už se přitom opravdový Springfield přes tyto problémy přenesl. "Nechceme bydlet ve špatném prostředí, nemáme jadernou elektrárnu, nemáme spoustu věcí ze Simpsonových," dodal.
"Zato ale máme mnoho dělnických rodin, které každý týden chodí do kostela a společně večeří. Tam se tvůrci trefili," jmenoval Laudati společné rysy. Nicméně poté, co Groening domněnku o Springfield ležícím v Oregonu vyvrátil, hledání společných aspektů opět padá zpět do rukou fanoušků.

Postavy z Portlandu

Obyvatelé oregonského Springfieldu si status domovského města Simpsonů přisvojili už v roce 2007, kdy jej Groening navštívil před uvedením snímku Simpsonovi ve filmu. Co se ale týče charakterů, inspiroval se tvůrce o sto mil severněji v domovském Portlandu.
Jména jednotlivých členů rodiny se totiž shodují se jmény Groeningovy rodiny, předobrazem postavy Barta byl dokonce Matt Groening sám. Pouze jméno změnil z Matta na podobně znějícího Barta. Ve stejném městě pak údajně žijí i předlohy postav Neda Flanderse a školního výtržníka Kearneyho.
Adresa 742 Evergreen Terrace, na níž Simpsonovi žijí, se také shoduje s adresou domu, v němž Groening jako malý vyrůstal.
Za informaci děkuji návštěvníkovi Soleyman.

Promo: A Totally Fun Thing That Bart Will Never Do Again

17. dubna 2012 v 20:48 Promo 23. série
Další epizoda nás čeká před Čardoějnicemi, 29. dubna. O čem bude? Nechte se překvapit, na překlad sem línej:D Na vyždádání max:)
Gaučový gag Billa Plymptona

14. dubna 2012 v 10:53 Novinky
Byli zveřjněny první obrázky gaučového gagu pro epizodu 'Beware My Cheating Bart'. Vytvořil je Bill Plympton. V epizodě taky bude potvrzeno, kde se opravdu nahází Springfield. ;)
Odhalen pravý Springfield

13. dubna 2012 v 15:33 Novinky
Navzdory tomu, že si fanoušci už pravý Simpsonovský Springfield vybrali sami ve Vermontu v USA, Matt Groening odhalil, že inspirací pro vytvoření Sprongfieldu v seriálu byl právě ten v Oregonu, ten který je vzdálen přibližně 160 kilometrů od jeho rodného města Portlandu.

"V očekávání úspěchu seriálu jsem si říkal: 'Tohle bude cool. Každý si bude myslet, že to je jeho Springfield.' A taky že ano"


Groening si jako malý myslel, že Springfield je vymyšlené jméno, než se dozvěděl, že to je nejpoužívanější jméno měst v USA (například jako u nás Lhota). Ale stejně, když se někdo zeptá například "Je to ten Springield v Ohiu nebo v Massachusetts" (apod.) vždycky odpovídá "Ano, to je právě on!".

Po celé roky bylo záhadou, kde vlastně Springfield leží. A v mnoha dílěch se na toto téma vtipkovalo.O víkendu trojitá dávka Simpsonů

11. dubna 2012 v 15:03 Novinky
Omlouvám se. 23. série bude dávat normálně jako vždy každý čvrtek ve 20.45, tři díly za sebou budou dávat o víkendu, ALE normální starší epizody. To znamená první díl od 18.30, druhý od 18.55 a třetí od 19.30. Takže o víkendu žádná nuda, Simpsonovi celý podvečer.


Anketa, Simpsonovi, HIMYM a Minecraft

8. dubna 2012 v 21:31 Blog
Před nedávnem jsem dal anketu, jestli mám pokračovat v blogu. Nejdřív si opravdu většina myslela, že by jim vůbec nevadilo, kdyby sem na blog přestal přidávat články. Dnes se to ale obrátilo a jsem rád, že si aspoň polovina návštěvníků cení mé práce. Takže vám děkuju:)
Jinak, ve čtvrtek už nám tedy poběží 23. sezóna na COOLu, a nebude tomu dlouho a v Americe se dovysílá a my budeme zas celé léto čekat na sezónu s číslem 24.
Další věc, před malou chvíli jsem uploadnul poslední ze 155 zatím vysílaných epizod seriálu Jak jsem poznal vaši matku. Kdo sledujete, můžete se podívat na adrese himym-fanweb.blog.cz.
A už poslední věc, můj bratranec, brácha a já hrajeme hru Minecraft. S jeho kámošem si založili YouTube účet a už na něj vkládají různá videa a dělají Let's play. Kdo jste fanoušky, odkaz na jejich kanál je nahoře na stránce:)


Potvrzeno. 23. sezóna již za týden

5. dubna 2012 v 13:04 Novinky
Těšíte se stejně jako já? Jako minulý rok můžu použít "V Americe se ještě neodvysílala a do Česka už se řítí". Ano, mluvím o 23. sezóně Simpsonových, která od čtvrtka 12. 4. 2012 nahradí každý čtvrtek od 20:45 Futuramu. Takže od čtvrtka až do konce léta, 30. srpna, budeme moct sledovat všech (nepotvrzená informace) 21 dílů.

Hned v prvním díle se můžeme těšit na to, jak se Homer snaží skamarádit s novým zaměstnancem elektrárny, který ale dělal tajného agenta a nakonec musí zachrańovat Homera ze spárů ukrajinské mafie.

V pátém díle může být lákadlem americký šéfkuchař Gordon Ramsay, kterého si zadaboval Zdeněk Pohlreich.

Samozřejmě se zde budou objevovat premiérové epizody online, o tom není pochyb, budu se snažit nahrávat co nejrychleji:)