24x03 Adventures in Baby-Getting

21. října na americké FOX

Leden 2012

SOPA. Bude znamenat konec?

20. ledna 2012 v 19:46 Blog
SOPA (Stop Online Piracy Act) je návrh zákona, který by umožnil Ministerstvu spravedlnosti Spojených států amerických a držitelům ochranných známek bojovat proti porušování autorských práv. Na internetu. A přiznejme si to - všichni jsme piráti. Každý, kdo si z internetu stáhne nebo zkopíruje obrázek který nevytvořil sám - je pirát. Každý kdo si stáhne svou oblíbenou písničku z internetu - je pirát. Jednoduše proto, že za písničku nezaplatil i když by jinak musel, tudíž to logicky není jeho dílo. Zákon ještě nebyl schválen a všichni doufáme, že ani nebude. Proti návrhu totiž bojují největší weby světa, např. Facebook, Google aj. Google má už přes 3 miliony uživatelů "podepsaných" v petici. I vy se můžete "podepsat". A proč to sem vůbec píšu. Pirát sem totiž i já, s mými nastahovanými písničkami (1.2 GB), seriály a filmy (62.3 GB) apod. A nejen kvůli tomu, ale i proto, že na tomto webu šířím 1) epizody, nelegálně nahrané na internet, a 2) obrázky, videa apod., jejichž nejsem vlastníkem (to je TV FOX). Z toho vyplývá, že bych sem tyto věci nadále dávat nemohl a to by znamenal zánik. Zánik nejen tohoto webu, ale i plno dalších webů, možná i největší sociální sítě Facebook, druhé největší - Twitter a dalších velkých webových stránek. Návrh je sice v Americe, ale určitě se dotkne i naší Republiky. Simpsonovi jsou přece americký seriál. Proto bojujte proti tomuto návrhu také, ať už jakoukoli cestou.


(Pokud si myslíte, že o tom nejsem dostatečně informován a v článku jsou chyby, napište do komentářů, pokusím se opravit)


Promo: Moe Goes from Rags to Riches

17. ledna 2012 v 17:38 Promo 23. série
Pokud jste četli článek z Comic-Conu, tak víte o co se jedná, protože se o tomto díle autoři již v létě zmínili. V této epizodě, vysílané 29. ledna 2012, vypráví Vočkův nejlepší kamarád - hadr - příběh o Springfieldu od počátku středověku.


Obrázek: Novinky na zpravodajské liště

10. ledna 2012 v 22:05 Galerie

V poslední premiérové epizodě, byla na obrazovce při jednom rozhovoru vidět lišta se zprávami. Zde jsou dvě vyobrazeny.


"Evropa dává Řecko na eBay"
(evropa dává zadlužené Řecko na stránku eBay, kde si ho "může někdo koupit")

"Steve Jobs představil iGhost"
(Steve Jobs, spoluzakladatel firmy Apple, tvůrci si udělali srandu, že představuje iGhost - iDuch, protože na podzim minulého roku zemřel)


Promo: The D'oh-cial Network

9. ledna 2012 v 21:38 Promo 23. série
Další epizoda nese název 'The D'oh-cial Network' (parodie na film 'The Social Network'), který se bude vysílat tuto neděli, 15. ledna 2012. Líza v tomto díle najde na sociální síti SpringFace nového přítele.


Promo: Politically Inept, With Homer Simpson

6. ledna 2012 v 22:35 Promo 23. série
Jak už asi víte, tak 8. ledna bude vysíláná první premiérová epizoda v roce 2012. Nese název 'Politically Inept, With Homer Simpson' a zde je obrázek hosta, který v epizodě vystoupí. Jmenuje se Ted Nugent. Je to rockový skladatel, kytarista a zpěvák, pochází z Michiganu v USA.


A ještě jeden obrázek, s Homerem, před Bílým domem. Epizoda bude o tom, že bude mít Homer vlastní talkshow, která bude se stane velmi populární. Později má nominovat nějakého republikána na prezidenta USA. Marge s Lízou se, ale jako obvykle obávají, že se to Homerovi vymkne z rukou.


Co se stalo v roce 2011 a stane se v roce 2012?

1. ledna 2012 v 3:28 Blog
Tak a máme tu opět nový rok, tentokrát se nám na konci změnila jednička na dvojku. Co se událo ve světě Simpsonových, ale i na blogu? A co očekáváme v tomto novém roce?


Začnu s hodnocením samotného blogu. Za celý rok jesem napsal přesně 240 článků. S rokem 2010 je to potom přes 900 článků! :) Blog byl založen 17. února 2010, za necelé dva měsíce tak oslaví své druhé narozeniny. Za tu dobu ho navštívilo 61 827 návštěvníků (k 1. 1. 2012, 2:11). Myslím, že je to krásné číslo! :) V průběhu roku jsem také pracoval na nové grafické podobě webu a 25. září sem ji zveřejnil.
A teď něco k Simpsonovým. V minulé vánoční epizodě (22x08 Předvánoční hádky) se byl poprvé v hisrii seriálu živý vstup se zpěvačkou Katy Perry, kde Simpsonovi byli jako plyšové loutky. Přes léto také proběhlo hlasování "Nedna", jestli spolu Ned a Edna zůstanou. Bohužel jsme od první epizody 23. sezóny neviděli žádnou scénu s nimi dvěma, což je podle mě velká škoda. Oficiální web žluté rodinky také změnil podobu a na podzim se začala vysílat 23. sezóna. Nedávno jsme se také dozvěděli, že Simpsonovi budopu pokračovat minimálně do jara 2014, což je min. 25. sezón. (viz článek zde). 17. prosince Simpsonovi oslavili 22. narozeniny a poslední zpráva je o zajímavé vánoční epizodě, která byla vysílána v prosinci a Simpsonovi v ní o 30 let zestárli. :) (epizodu můžete shlédnout zde)


A co nás ještě čeká? V únoru se odvysílá epizoda s krásnou číslovkou 500. V této epizodě se mají dohodnout obyvatelé města na vyhoštění Simpsonových ze Springfieldu. A na konci sezóny by se měl odvysílat díl s názvem 'Lisa Goes Gaga', kde bude hlavní hrdinkou zpěvačka Lady Gaga, která se i sama nadabovala (viz článek zde)